Dziś chciałbym skupić Państwa uwagę na jednym z najtańszych, lecz jednocześnie bardzo ciekawych modeli Scandalli: Polifonico IX.

Należy do najbardziej tradycyjnej i mającej najdłuższą historię linii naszej marki. Ten doskonały, 96 basowy akordeon, powstał w wyniku inspiracji i rozwijania oferty po sukcesie legendarnego modelu Super VI.

W ciągu lat model ten zapracował na doskonałą reputację ze względu na swoje optymalne parametry techniczne zawarte w kompaktowej obudowie, a także – pomimo relatywnie niskiej ceny – na utrzymaną najwyższą jakość, tak właściwą dla marki Scandalli!

Instrument ten oferuje doskonałą konfigurację, tj.:

PRAWA RĘKA:

  • 37 klawiszy standardowej szerokości 19,5mm
  • skala F/F
  • 4 chóry
  • 11 registrów
  • do wyboru strój musette (tremolo) lub piccolo (wysoka oktawa)

LEWA RĘKA:

  • 96 basów
  • 5 chórów
  • 3 registry

Całość zamknięta w kompaktowej, zwartej obudowie o rozmiarach 44,5x19x41cm i wadze zaledwie 9,5kg.

Klasyczne ornamenty na galeryjce, znane z modelu Super VI, perłowa klawiatura, dwukolorowy miech (czarno-czerwony), nadają instrumentowi pięknego, bogatego wyglądu.

W najnowszej edycji instrumentu zmianie uległy napisy „Scandalli”, „Polifonico”, „Made in Italy”, które klasycznie dla Scandalli (ze względu na to, że nasza fabryka samodzielnie okleja korpusy celuloidem) są wtopione w celuloid. Do tego nowa, lakierowana galeryjka z tłoczoną ramką powodują, że instrument na żywo prezentuje się wyśmienicie i robi wielkie wrażenie już od momentu otwarcia futerału.

Scandalli Polifonico IX wciąż jest dostępne w sprzedaży w cenach z 2021 roku. Jest to ostatni moment, żeby kupić ten instrument w cenie nie uwzględniającej nagłego wzrostu ceny Euro w zeszłym roku i kosztów produkcji, związanych z sytuacją pandemiczną.

Co więcej, model w stroju musette (tremolo) jest dostępny z dostawą w ciągu zaledwie tygodnia (ostatnie sztuki dostępne na już).

Dlatego zapraszam zainteresowanych zakupem instrumentu za pośrednictwem naszego sklepu internetowego: SCANDALLI POLIFONICO IX

(autor: Zygmunt Czupryn)

MadeInItaly

Scandalli Polifonico IX musette (tremolo)

Scandalli Polifonico IX piccolo (wysoka oktawa)