X
top

Zygmunt Czupryn

ZYGMUNT CZUPRYN

ARTYSTA: Zygmunt Czupryn
INSTRUMENT: Scandalli Intense
KONTAKT: info@teklaband.pl
WWW: www.teklaband.pl

HISTORIA ARTYSTY:

Zanim rozpoczął przygodę z akordeonem, od 6 roku życia był uczniem Ogniska Muzcznego Kaktus na pianinie, następnie uczęszczał do Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju w klasie saksofonu.

Akordeon odkrył znacznie później. Pierwsze próby grania podejmował w liceum, na potrzeby przedstawień licealnego teatru i koncertów szkolnych. Na dobre związał się z tym instrumentem, będąc studentem informatyki.

Początkowo występował w kapeli góralskiej Strzecha, byłego członka zespołu Golec uOrkiestra- Macieja Rosenberga. W kolejnych latach rozpoczął współpracę z kapelą Torka, laureatem nagrody Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, pod przewodnictwem ś.p. Kaza Urbasia.

W 2006 roku założył własny zespół Tekla Klebetnica, którego liderem jest do dzisiaj. Wraz ze swoim zespołem odnieśli wiele sukcesów na scenie krajowej i międzynarodowej. Do największych z nich można zaliczyć zdobycie 2 nagrody w programie Mam Talent, reprezentowanie Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Parlamencie Europejskim, reprezentowanie Polonii w Parlamencie Teksasu w Austin, wielokrotne występy telewizyjne, takie jak Sylwester TVN na krakowskim rynku, gala programu Zwykły Bohater, i inne. Reprezentowali Polskę w 24 krajach na 4 kontynentach, takich, jak: Stany Zjednoczone (Teksas, Utah, Washingon, Washington D.C., Illinois, Wisconsin, Nowy Jork, New Jersey), Australia (wraz z Tasmanią), Nowa Zelandia Północna, Nowa Zelandia Południowa, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uzbekistan, Gruzja, Jordania, Mołdawia, Białoruś, Irlandia, Szkocja, Francja, Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry.

INSTAGRAM

© 2021 SCANDALLI POLSKA. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonawca strony: Paranoya Design