X
top

HISTORIA SCANDALLI

HISTORIA SCANDALLI

HISTORIA SCANDALLI

Rok 1900 Silvio Scandalli…

W 1900 roku Silvio Scandalli z pomocą rodziny rozpoczął produkcję akordeonów. W ciągu zaledwie kilku lat pomiędzy 1915 a 1921 rokiem z małego warsztatu powstała firma, która w późniejszych latach stała się potężną siłą przemysłową, zatrudniającą w 1941 roku ponad 700 pracowników.

Po zakończeniu II Wojny Światowej, akordeon zyskał ogromną popularność w USA. W tym czasie fabryka braci Scandalli znajdowała się już wśród najbardziej znanych i prestiżowych marek.

Genialne pomysły Silvio pozwoliły na wprowadzenie do konstrukcji akordeonów wielu ciekawych rozwiązań i patentów, dzięki którym marka Scandalli stała się synonimem jakości i wyznacznikiem dla innych instrumentów.

Rok 1946…

W 1946 roku, aby sprostać wyzwaniom i możliwościom nowych rynków, firmy F.lli Scandali z Camerano i Settimio Soprani z Castelfidardo połączyły się i rozpoczęły działalność pod nazwą Farfisa (Fabbriche Riunite di Fisarmoniche is this mean: united accordions factories? Zjednoczone Fabryki Akordeonów). Ta firma stała się jednym z największych producentów instrumentów muzycznych na świecie, produkujących w tym czasie 180 akordeonów dziennie. Rozpęd firmy doprowadził do powstania CDMI (Centro Didattico Musicale Italiano – Centrum Włoskiej Edukacji Muzycznej). Wielu znanych kompozytorów rozpoczęło pisanie utworów na akordeon, opracowano również metody nauczania dla Edizioni Musicali Farfisa. Założono także magazyn muzyczny „Fisarmonica”, który w dniu dzisiejszym nosi nazwę „Strumenti & Musica” 

139738854 319566116096944 124720615731
139738854 319566116096944 124720615731

Wczesne lata pięćdziesiąte…

We wczesnych latach pięćdziesiątych, Silvio Scandalli rozpoczął ambitny projekt. Przy pomocy najlepszych techników stworzył instrument niezrównanej jakości, który w krótkim czasie stał się marzeniem wszystkich akordeonistów: Scandalli Super VI.

Do dzisiaj pozostaje on niedoścignionym, ponieważ instrument ten zrodził się z pasji i innowacyjnych myśli artystów.

W 1964 roku do fabryk w Camerano i Castelfidardo dołączono również nową fabrykę w Aspio Terme, co dało w sumie 42 000 metrów powierzchni produkcyjnej.

Od tego momentu Silvio Scandalli i Settimio Soprani zostali kierownikami firmy, która produkowała i rozpowszechniała gitary, pianina, organy i wzmacniacze w równej mierze z akordeonami.

Rok 1984 Farfisa…

W 1984 roku Farfisa przestała istnieć jako firma wielobranżowa i podzieliła się na różne sektory produktów. Firma Scandalli, pod kierunkiem Mirco Patariniego oraz Leonarda i Luciana Menghinich, wróciła do produkcji tylko i wyłącznie akordeonów.

Marka Scandalli dla wielu jest ikoną, ze względu na długą historię wybitnych innowacji, prestiżu i jakości. W dniu dzisiejszym cel firmy Scandalli jak zawsze pozostaje taki sam: dostarczanie instrumentów najwyższego standardu i bezkompromisowej jakości.

Dziś

Firma Scandalli patrzy w przyszłość, jednocześnie pozostając głęboko zakorzenioną w swojej przeszłości. Długa tradycja kunsztu, doświadczenia, wyczucia estetycznego i innowacyjnego wzornictwa sprawiła, że Scandalli jest jedną z najbardziej uznanych i cenionych marek akordeonowych, reprezentowaną w niemal każdym kraju na świecie. Z rąk naszych rzemieślników-artystów powstają niepowtarzalne produkty. Zwracamy uwagę na każdy szczegół, wybierając najlepsze materiały i rozwijając się dzięki włoskiej tradycji rzemieślniczej i umiejętnościom w najwyższym poziomie produkcji ręcznej. Każdy akordeon Scandalli jest wynikiem tradycji, jak i ciągłego dążenia do doskonałości, jakości i kunsztu. Dzięki temu, że nasza firma jest jednym z ostatnich producentów, którzy swoje akordeony buduje od początku do końca we własnej fabryce w Castelfidardo przy współpracy z najlepszymi włoskimi fachowcami w tej dziedzinie, macie Państwo gwarancję zakupu najwyższej jakości instrumentów

© 2021 SCANDALLI POLSKA. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonawca strony: Paranoya Design