X
top

Natalia Kowalska

NATALIA KOWALSKAAccorvion Duo

ARTYSTA: Natalia Kowalska
INSTRUMENT: Scandalli Extreme

HISTORIA ARTYSTY:

Accorvion Duo

Natalia Anna Kowalska
Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi gdzie pracuje pod kierunkiem Pana mgr Daniela Baranowskiego. Naukę gry na akordeonie rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zgierzu u mgr Macieja Ćwiklińskiego . Od najmłodszych lat jest uczennicą aktywną w środowisku , biorąca udział w koncertach na terenie szkoły i poza nią . Uczestniczyła w wielu konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz warsztatach prowadzonych przez wybitnych muzyków . Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Zgierza. Od 2020 roku współtworzy „Accorvion Duo” wraz ze skrzypaczką, Magdaleną Czestkowską.

Magdalena Czestkowska
Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 5 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Pabianicach i tam ukończyła I stopień. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Obecnie jest studentką trzeciego roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec prof. Jana Staniendy. Magdalena jest laureatką

m.in.: Młodzieżowego Konkursu na skrzypce solo im. Tadeusza Wrońskiego oraz Międzynarodowego konkursu skrzypcowego w Nałęczowie. Ukończyła wiele kursów ogólnopolskich i międzynarodowych pod okiem znakomitych profesorów wiolinistyki. Od zawsze chętnie brała udział w projektach kameralnych. Od 2020 roku gra w duecie „Accorvion” razem z akordeonistką Natalią Kowalską. Pomimo krótkiego czasu współpracy są już laureatkami Międzynarodowego konkursu w Klingenthal oraz ogólnopolskiego w Gorlicach.

© 2021 SCANDALLI POLSKA. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonawca strony: Paranoya Design