W niedawnym artykule na temat legendy Scandalli Super VI, pisałem o ponad stuletniej historii innowacji i nowatorskich rozwiązań marki Scandalli, wyznaczających w dalszych latach kierunki rozwoju akordeonu.

Wspominałem również o tym, że marka nie osiada na laurach i w dalszym ciągu udoskonala swoje produkty, nie tylko testując nowe rozwiązania materiałowe i techniczne, mające na celu wzbogacenie brzmienia, jeszcze większy komfort grania i niezawodność, ale także wyznaczając trendy w wyglądzie nowych instrumentów.

Oprócz serii Air, cechującej się kompaktowymi wymiarami i nowoczesnym wyglądem, pojawiły się Scandalli z linii Intense (z litego drewna bukszpanu, wiśni, orzecha i innych), jak również Tierra (fornir z drzewa oliwnego i zircotte) i szalone modele guzikowe w stylu francuskim Bloom, odświeżeniu uległy także modele serii Conservatorio, poczynając od najmniejszych modeli szkolnych, aż po model Scandalli Extreme, który wielu zainspirował swoim wyglądem.

Zmiany wizualne to jednak nie wszystko – są one tylko znakiem zmian i przemian, jakie wewnętrznie przechodzą instrumenty Scandalli. Fabryka cały czas doskonali rozwiązania techniczne, materiały, sprawność.

Teraz przyszedł czas na kolejny milowy krok w historii akordeonów!

Mamy niezwykłą przyjemność przedstawić Państwu najnowsze modele koncertowe:

Scandalli Musa!

W starożytnej mitologii greckiej MUZY reprezentowały najwyższy ideał sztuki, stąd nazwa naszej nowej linii Conservatorio.

Pozwól się zainspirować naszymi dwiema muzami… Klio (łac. Clio, muza epickiej piosenki i historii) i Talia (muza teatru i komedii) były dwoma spośród dziewięciu muz olimpijskich, które wraz ze swoimi siostrami uświetniały śpiewem biesiady bosko-ludzkie, a także uczty olimpijskie samych bogów.

Profesjonalna linia jest zatem skierowana do tych, którzy szukają swej wyjątkowej muzy…

Nasze nowe modele stanowią szaloną mieszankę elegancji i nowoczesności.

Nowy, przyciągający wzrok poetycki wygląd, prezentuje wszechstronny, dynamiczny instrument, o bardzo wysokich parametrach technicznych.

Instrumenty jak zwykle cechuje typowa dla marki Scandalli dbałość o szczegóły.

Perfekcja i profesjonalizm jest widoczny w każdym detalu.

Akordeony Scandalli Musa Clio i Scandalli Musa Talia są dostępne w wersji guzikowej i klawiszowej, w dowolnych systemach prawej i lewej ręki (barytony).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi modelami i w przypadku chęci zakupu – do negocjacji warunków 🙂

(autor: Zygmunt Czupryn)

A już wkrótce zaprezentujemy Państwu doskonałą nowość z zakresu akordeonów szkolnych. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i profilu na Facebooku 🙂